SSS

S

QR kod ile sipariş nasıl alınır?

C

Yeni güncelleme ile doğrudan masada sipariş ve paket servis desteği ekledik. Restoran Ayarları sayfasından bu özellikleri aktif ederek sipariş alabilirsiniz.

S

Paket Siparişlerde Komisyon Oranı Nedir?

C

Restoranlardan ve müşterilerden sipariş başına hiçbir ek ücret ya da komisyon almıyoruz. Tüm özellikleri kullanabilmek için hesabınızı Premium Restoran hesabına yükseltmeniz yeterlidir.

S

Cepte Yemek ücretli bir servis mi?

C

Cepte Yemek sisteminde iki tür üyelik bulunur. Tüm özelliklere erişim sağlamanız için "Premium Restoran" hesabını seçmelisiniz. Ücretsiz üyelik modelini süresiz olarak kullanabilir ve test edebilirsiniz.

S

Müşteriler menüyü görüntülemek için uygulama indirmek zorunda mı?

C

Hayır, Cepte Yemek uygulama kurmanıza gerektirmez. Bu nedenle daha kullanışlıdır. Müşterileriniz yalnızca kare kodu okutarak menüyü görüntüler.

S

Cepte Yemek kullanmak için restoranda bilgisayar olmalı mı?

C

Yalnızca menü görüntüleme özelliğini kullanmak isterseniz restoranınızda bilgisayar olmak zorunda değil. Ancak daha gelişmiş özellikleri kullanmak istiyorsanız aktif bir internet bağlantısı ve bir bilgisayara ihtiyacınız olabilir. Detaylar için hızlı başlangıç rehberine göz atabilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu - Hızlı Başlangıç Rehberi

S

Ürün fiyatlarındaki değişiklikler ne zaman aktif olur?

C

Cepte Yemek V2 versiyonu ile bekleme süresini ortadan kaldırdı. Restoran hesaplarınızda yaptığınız tüm değişiklikler anında sisteme yansır. 

S

Aynı anda kaç müşteri menüyü görüntüleyebilir?

C

Cepte Yemek servislerinin alt yapısı güçlüdür. Wizard Medya sunucularında barındırılan bir trafik ağına sahibiz. Eş zamanlı olarak onlarca restoranda yüzlerce masanın üzerinde aktif olarak QR kodlarımız bulunuyor. Son testlerimizde eş zamanlı olarak 10.000 kullanıcıya kadar sistemde herhangi bir yavaşlama görülmemiştir. 

S

Menüdeki fiyatları güncelleyemiyorum ne yapmalıyım?

C

Fiyat güncellemeleri ile ilgili yaptığınız işlemler kaydet butonuna tıkladığınız zaman veri tabanına kaydedilir ve anlık olarak güncellenir. Eğer yeni fiyatınızı yazıp kaydet dediğiniz halde fiyatlar değişmiyorsa ürün fiyatının formatına dikkat ediniz. Virgül yerine nokta kullanmanız gerekiyor. Herhangi bir para birimi ya da para birimi işareti koymamalısınız. Örneğin (34.9) olarak girdiğiniz bir fiyat menüde otomatik olarak (34.90 ₺) şeklinde görünecektir. 

S

Ürün görseli eklerken sorun yaşıyorum nasıl çözebilirim?

C

Ürün görselleri metinlere göre daha fazla yer kaplar ve müşterilerin menüyü görüntülerken daha fazla beklemesi ve yükleme sürelerinin uzamasını sağlar. Bu nedenle çok yüksek çözünürlüklü ya da boyut olarak çok yüksek yer kaplayan görsellere izin veremiyoruz. Yüklemek istediğiniz görselin boyutlarını düşürerek yeniden deneyiniz. Önerilen görsel boyutu 300 x 250 px'dir.